Wyjątkowe walory okien drewnianych

Wszystko o okna drewniane producent

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Jednakże nie tylko wygląd jest istotnym atutem tego typu elementów. Jakie są inne kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które miewają przeróżny wygląd, barwę bądź rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe ważne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec stwarza różnorakie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Przybierają one przeróżny wygląd i stylistykę. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc niepowtarzalne wzory. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytków, znakomicie spisuje się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać fakt, że istnieje mnóstwo znakomitych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty i nie szkodzi środowisku. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są lepsze niż te wykonywane z PCV czy plastiku.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]