baseny, baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]