Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Jeśli szukasz szalunków Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Wykorzystując szalunki, można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również specjalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki i sklejkę.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]