Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]