Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Dowiedz się, gdzie zamówić podpory szalunkowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, doskonałą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]