Hydroizolacja fundamentów – chrońmy domy przed wilgocią

Rozpoczynając budowę domu, należy pamiętać o wielu rodzajach prac. Do tych postrzeganych jako najważniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. To na tyle znacząca część prac, że najlepiej ich przeprowadzenie powierzyć fachowcom , którzy posiadają wielką wiedzę i długoletnie doświadczenie w tym zakresie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak istotne?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze ochrania budynek przed wpływem wilgoci. Powinno się pamiętać, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty może znacząco zmniejszać właściwości termiczne budynku. Pojawia się wtedy wyziębienie ścian, które są przez to dużo bardziej narażone na powstanie grzybów wywierających negatywny wpływ na zdrowie lokatorów. Teraz wykorzystywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykonywana jest wówczas, gdy woda gromadzi się w pobliżu konstrukcji obiektu mieszkalnego. Jest ona idealna również wtedy, kiedy woda wywiera nacisk o charakterze hydrostatycznym na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś zapewnia kompleksowe zabezpieczenie przed wpływem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – komu powierzyć prace

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się obecnie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych. Powinno się wiedzieć, że przy robieniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest zabezpieczenie miejsc , które są trudno dostępne. Chodzi w tym wypadku o łączenia ścian, załamania oraz narożniki. Z tego powodu wykonanie hydroizolacji wiąże się z koniecznością wykonania odrębnego planu prac. Przygotowanie hydroizolacji najrozsądniej jest powierzyć fachowcom, posiadającym zarówno kwalifikacje, jak i umiejętności praktyczne w tego typu pracach. Tylko wówczas ma się pewność, że wszystko będzie zrobione tak, jak powinno, a sama izolacja bardzo dobrze wypełni swoją rolę.