Ekologiczne domy drewniane – zalety

Znajdź domy z drewna Kraków na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla astmatyków, alergików i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]