Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Kup dźwigary na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu ścian wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezastąpione przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom strop nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego fundamentalną cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak buk, olcha, sosna czy topola. Niezwykle istotne jest również należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów mają własne dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]