kabel koncentryczny

Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

W dużej liczbie domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasem obejrzeć interesujący dokument lub profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znaleźć można na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód wyróżnia się najwyższym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]