Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Relaks na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży popularna w naszym kraju od ponad stu lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większe emocje niż spływ, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.