wyprawy, wyprawy górskie

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]