Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Na http://bit.ly/2W6rAxc uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]