Trekkingi w górach całego świata

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie akcesoria, czyli buty z odpowiednią podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, a to powoduje, iż niezbędne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację również na ośnieżonych trasach – a na wielu górach spotkać je możemy także w czasie upałów. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przejść trasę.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, a te zwykle są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Everestu oraz Annapurny.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]