Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Poznaj dalsze szczegóły o trekkingach górskich.

Wycieczki w góry mają różne formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi trud dostajemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się mało wygodnych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]