Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty wycieczki na Kilimandżaro!

Wspinaczka na górskie szczyty to cel wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych przeżyć z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów przyciągają głównie sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także przepiękne krajobrazy. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]