O czym pamiętać, gdy planujemy wyprawy górskie?

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/ poznasz jedyną w swoim rodzaju ofertę wypraw górskich

Szereg osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe wzniesienia Meksyku, Azji oraz Afryki. Z pewnością wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji wiele upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść długą wyprawę z bardzo ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem i dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest pełne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]