Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Dolomity trekking. Więcej na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce położonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą ilością stromych turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w czasie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, niezwykle spadziste stoki i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także mnóstwo prostych szlaków, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimę

Początkujących pasjonatów trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau i grupy Tre Cime.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]