Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Wejdź tutaj, jeśli interesuje Cię korzystna oferta skitur.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w góralskiej chacie z drewna i okazjonalnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz dających sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze porady organizatora skitur i jego instruktorów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]