magnetoterapia sprzęt, aparaty do magnetoterapii

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia likwiduje także obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]