Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5, spaliny samochodów, kurz czy bakterie i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.