Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Fala uderzeniowa. Dowiedz się więcej na www.bardomed.pl

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest stosowana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą skutecznością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, takich jak bóle kręgosłupa, ostroga piętowa, zespół bolesnego barku czy bóle nadgarstka. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na zastosowanie terapii u dwóch pacjentów jednocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]