Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła bądź oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak komputery, kopiarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym papierosowy czy niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, przychodniach medycznych, biurach czy placówkach oświaty, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.