Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś zaś, stosując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, dzięki czemu dentysta jest w stanie dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych tkanek zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu przed oczami lekarza, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie kuracji i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, warto udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w internecie.