Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Dowiedz się wszystkiego o laserowej korekcji Kraków.

Komfort na co dzień, praca w różnych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy nieustannie wzrasta, na co wpływ ma zapewne bardzo nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać znakomite efekty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować hyperopię. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie minimalizuje zagrożenie naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Istotne to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również minimalne ryzyko komplikacji. Warto wspomnieć również o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę, choroby oczu jak np. zaćma, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]