Laser 2RT – o leczeniu AMD

Niezbędne wiadomości w temacie AMD Kraków. Przekonaj się!

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i kategorycznie obniża jakość widzenia. Dzisiaj biegli okuliści oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Uzależnienie od tytoniu i inne możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest ostry. AMD jest dolegliwością, która objawia się odkształceniem obrazu i pogorszeniem ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Na AMD cierpią najczęściej osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został w dalszym ciągu do końca zrozumiany. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, otyłość czy palenie papierosów. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz odrębne schorzenia współistniejące, np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Nowoczesna medycyna wytworzyła szczęśliwie skuteczne narzędzia leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa efektywnie na postać suchą AMD.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy działa na starzejące się komórki gałki ocznej zarazem nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Procedura leczenia nie jest ryzykowna dlatego może być przeprowadzana u wielu grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem bądź utratą wzroku. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odbudowania się oraz przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne. Zabieg 2RT trwa ledwie parę minut, a zanim zacznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]