Bezbolesne wybielanie zębów

Lśniące i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (nakładki, żele, lakiery), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też dobre dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.