Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Aparat do terapii ultradźwiękowej zamówisz na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]