Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany digital painting Photoshop.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest dużo programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie ilustratorów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać przydatne triki stosowania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]