Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Lecz co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.