Koszulki reklamowe – dlaczego są świetną formą reklamy

Koszulki z nadrukiem to nie tylko znakomita forma reklamy przedsiębiorstwa, ale również nieszablonowy pomysł na upominek dla kogoś bliskiego. Jak można posłużyć się podkoszulkami z nadrukiem? Jakich technologii druku używa się aktualnie przy produkcji tego typu t-shirtów?

Koszulki z nadrukiem i ich wykorzystanie nie tylko w promocji

Podkoszulki są powszechnie stosowane w marketingu – służą do promocji firm, oferowanych produktów i konferencji. T-shirt ze spersonalizowanym nadrukiem może być ofiarowywany partycypantom eventów muzycznych czy też targów pracy. Logo firmy nadrukowane na koszulkę jest dobrze widoczne i w kilka sekund przykuwa uwagę ewentualnych odbiorców. T-shirty z nadrukiem można także użyć do integracji osób pracujących razem w organizacjach, np. jako element wspólnej identyfikacji ubierany w trakcie wyjazdów czy spotkań firmowych. Dodatkowo koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć w życiu prywatnym – to kreatywny pomysł na podarunek, m.in. z okazji zdania matury, dnia imienin lub Dnia Dziadka. Spotkanie w gronie przyjaciół oraz rodziny przeniesie się na kompletnie inny poziom, jeżeli wszyscy uczestnicy założą koszulki z oryginalnym nadrukiem.

Flock, sitodruk i pozostałe metody nadruku na t-shirtach reklamowych

t-shirty reklamowe powstają przy użyciu najnowszych technik nadruku. Na ogół jest nim sitodruk, czyli proces, w którym każdy kolor wzoru jest odwzorowany osobno na siatce, na przykład metalowej bądź z włókien. W następnej kolejności barwnik przeznaczony do tkanin jest przetłaczany przez tę matrycę. Odtworzone w tym procesie grafiki bądź napisy wyróżniają się nadzwyczajną trwałością – t-shirty można prać wiele razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk pozwala na stosowanie praktycznie dowolnej barwy oraz uzyskanie przyciągających wzrok efektów, między innymi gradientów, przy czym opłaca się wyjątkowo przy znacznych nakładach. Do nadruku na gadżetach reklamowych wykorzystuje się również transfer cyfrowy, termodruk, flock oraz tampodruk. Termotransfer nadaje się do niewielkich nakładów – również pojedynczego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flock bądź flex. Także w tym przypadku uzyskuje się wysoką odporność.