Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Dowiedz się więcej o hepa h13

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w miejscach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej lub budynkach mieszkalnych bardzo dobrze zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą także takie zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, spaliny bądź włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat złożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te mają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe normy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle energetycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46