Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Szukasz aktualnej oferty wymiany euro na zł? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na nordiqa.com/kurs-euro.html.

Euro to stosunkowo młoda waluta, bo w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie sprostała kryteriom, umożliwiającym przystąpienie do strefy euro, co nie znaczy, iż nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów za granicą bądź też biorąc w niej kredyt.

Zalety z wprowadzenia euro w państwach będących członkami UE

Powszechne użycie euro w państwach członkowskich UE w znacznym stopniu uprościło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Jednolita waluta oznacza przecież mniejsze komplikacje z policzeniem prawdopodobnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami w wielu przypadkach mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa także na wolność przemieszczania się rezydentów państw członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Współcześnie potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze online – błyskawiczna i wygodna transakcja

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich wytycznych pozwalających na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy transakcje biznesowe oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji też w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza i wygodniejsza, gdyż można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to z reguły ma miejsce w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.