Jeśli potrzebujesz srebrnych monet bulionowych, skieruj się na tę stronę.
Monety lokacyjne, czyli monety bulionowe, są kolejną opcją dla osób pragnących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszym kruszcem również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej państw wybija srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zdobyły wiernych sympatyków, w szczególności pośród inwestorów z niezbyt głębokim portfelem.
Srebrne monety bulionowe – wartość silnie związana z aktualną ceną srebra
Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, iż srebrne monety bulionowe są właściwie nowością inwestycyjną. Bite są w mennicach kilku krajów, na dodatek zaledwie od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku (pojawiły się jako pierwsze w Kanadzie, w Chinach oraz w Meksyku). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie 50 lat, ich oferta nie jest jeszcze tak bogata jak analogicznych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak wyśmienitą propozycją dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje aktywa, a które obawiają się inwestować w dużo kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto bądź platynę. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu do sprzedaży zawsze znacznie przewyższa koszt metalu szlachetnego, z którego powstały. Przyczynia się do tego po największej części pełny koszt wybicia numizmatu (tj. stworzenie przez artystę unikatowego wzoru oraz wykonanie odpowiednich matryc). Istotne jest też to, iż monety kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej liczbie, co na starcie już potęguje na nie popyt. Nie znaczy to jednak, że z biegiem lat ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Należy mieć świadomość, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają aspektu numizmatycznego (nie mają określonego nakładu, a ich design zmienia się nadzwyczaj rzadko), dlatego ich wartość mocno związana jest z ceną rynkową srebra.
Srebrne monety bulionowe – nie tylko o wadze 1 oz
Srebro jest tanim kruszcem inwestycyjnym, dlatego tez monety lokacyjne z tego metalu sporadycznie emitowane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I pomimo, że waga 1 oz oraz próba srebra .999 to właściwie norma dla tych monet, na rynku kupimy również monety ważące 2 oz, 5 oz, a nawet 1 kg. W sklepach posiadających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy znane na każdym krańcu świata Britannię z Wielkiej Brytanii, Kangury z Australii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieprzeciętnym nominale 1,5 euro.
Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]