Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Sprawdź, na czym polega mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie potencjalnych błędów nieraz przytrafiających w trakcie tego procesu.

Bieżące kontrolowanie przychodzących należności – zalety usługi mass collect

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około setki faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]