Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Sprawdź internetowy kantor.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w oddziale banku lub w kantorze – te ostatnie nadal funkcjonują supermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Atuty kantoru internetowego

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i bardzo istotnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocniczych usług lubianych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, gdy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie komfort i ogromną wolność w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej oraz osoby pracujące bądź uczące się poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]