Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą sprzedaży złota? Nie wahaj się! Wejdź na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.

Dużo myślimy o emeryturze i o przyszykowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie staramy się chociaż raz na rok odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie albo na lokacie w banku. Ostatnio jednak ta metoda jest coraz mniej korzystna – stała inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, iż oszczędności nie zapewniają zysku, a wręcz z czasem tracą siłę nabywczą. Nie dziwi zatem, że wzrasta zainteresowanie nowymi formami inwestycji, w tym także zakupem złota inwestycyjnego.

Złoto inwestycyjne – monety bulionowe i płytki

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich w chwili, kiedy ich cena rynkowa jest niska i zbyciu ich, gdy ta wartość podniesie się. Ale trzeba podkreślić, iż nie każdy złoty wyrób jest traktowany jako złoto lokacyjne, więc np. skupowanie złotej biżuterii ciężko nazwać lokatą w złoto. Prawodawstwo w Polsce, a głównie ustawa o podatku od towarów i usług, przejrzyście określa co można nazywać złotem inwestycyjnym. Według obowiązujących przepisów jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne wymagania, aby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co istotne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monet inwestycyjnych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, więc nie są numizmatami. Prawo określa jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.

Złoto inwestycyjne – czy można zamówić je online?

W ofercie polskich dostawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. USA czy Chin, jak i złote sztabki. Zamówienia można składać również online i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji, jak i złota w sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Zamówić można również złoto w „combibarach” umożliwiających odcięcie, a później zbycie odrębnych sztabek złota.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]