Złota i srebrna biżuteria z topazami

Chcesz nabyć topazy? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów i nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w sklepach?

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym metalem. Warto jednak dodać, iż w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i naszyjniki, ale złotnicy wykonują również innego typu produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około 1000 PLN, podczas gdy za srebrne zapłacimy czasem sześciokrotnie mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać modele najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom dobrze więc udać się do kilku sklepów – a to kosztuje sporo czasu. By takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy online. Jest to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu możemy również znaleźć kolczyki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.