Wyjątkowy topaz mistyczny

Topaz mistyczny znajdziesz na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru możnaby błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.