Wisiorki srebrne – duży wybór

Znajdź zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle znosi też kontakt z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.