W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Więcej o cyrkoniach na www.cyrkonie.com.pl

Podczas procesu ozdabiania biżuterii artyści niezwykle często stosują wiele kamieni szlachetnych. Są one estetycznym dodatkiem, a także mają one znaczny wpływ na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się najlepszymi skarbami w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywy dla niezbyt zamożnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z łatwością udawać brylant. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje zawierające inne minerały mogą posiadać wszystkie odcienie, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, mają one naturalnie też inne zastosowania. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.