Pierścionki z ametystami

Sprawdź, gdzie nabyć ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Kanadzie, Kenii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.