Lampworki – szklane perły

Dowiedz się, gdzie kupić lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były robione samodzielnie – szkło topiono z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś również można zrobić je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, które wskutek działania płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Tasiemki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi swetrami oraz coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, że będą dobrze prezentowały się tylko przy tego rodzaju kreacjach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]