Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednak ma miejsce ta wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to nader stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie uważa się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Z początku wykonywano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli pokazać swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednakże materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, natomiast znamienny przyrost ich powodzenia można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednak potencjał swobodnego dobierania rozmaitych kamieni oraz metali jest szeroki. Oprócz diamentów stosuje się rubin, szafir bądź topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a nawet drewno, jednak wciąż na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, iż mężczyzna musi wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych elementów: designu, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy surowca, wobec tego każdy odszuka ładny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, wobec tego jego koszt nie ma ogromnego znaczenia. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]