Jak dopasować wiszące kolczyki?

Więcej szczegółów o wiszących kolczykach.

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Zakładają je nie tylko kobiety – wzrastającym od lat popytem cieszą się również wśród mężczyzn, głównie tych lubiących styl alternatywny. Nie sposób jednak zaprzeczać, że zdecydowana większość kolczyków produkowana jest z myślą o kobietach. Niesłychanie efektowne są przede wszystkim wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy, a tym samym w zdecydowanie wywierają wpływ na to, jak inni postrzegają konkretną kreację. To powoduje, iż cieszą się ogromną popularnością wśród pań w różnym wieku i noszących się w wielorakich stylach. Znaczne zróżnicowanie kolczyków wiszących ułatwia dobranie ich w gruncie rzeczy do każdej stylizacji. Jak więc wybrać kolczyki wiszące pasujące do danej okazji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – mogą oddziaływać na wygląd twarzy

Kształt kolczyków i ich długość to przymioty głównie rzutują na to, jak wizualnie będzie postrzegana twarz, wobec tego powinno się zwrócić na nie uwagę przy doborze kolczyków wiszących. Długie wiszące kolczyki (w sprzedaży znajdziemy wzory o długości nawet 7-8 centymetrów) wydłużają twarz, zaś te krótsze powodują, że zdaje się być ona bardziej okrągła. Kształt kolczyków posiada tu też duże znacznie. Wąskie powodują wyszczuplenie owalu, z kolei te bardziej okrągłe – wręcz odwrotnie. W sklepach dostaniemy także kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają za bardzo na postrzeganie kształtu naszej twarzy – tutaj z całą pewnością warto napomknąć między innymi o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz wiszących kolczyków z wyrazistymi bransoletami

Poszukując wiszących kolczyków dobrze dopasowanych do danej sukienki należy mieć na uwadze, że są one bardzo rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem wywołać odczucie egzageracji. Stąd najlepiej unikać zakładania ich do pokaźnych bransolet, naszyjników bądź zegarków. Wiszące kolczyki będą za to prezentowały się wyśmienicie, jeśli w stylizacji zostaną najsilniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż będą współgrały z ubraniem, butami oraz stylizacją włosów.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]