Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Potrzebujesz kolczyków srebrnych? Skieruj się tutaj

Kupując kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wytworzone,, to jak się prezentują czy formę, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapek oraz szali.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże prościej go zapiąć, dzięki odchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień wykorzystuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niewielkich kulek oraz cyrkonii.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]