znaki BHP, tabliczki informacyjne

Do czego służą znaki BHP

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są także instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są również warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]